Jak działamy? | pogotowiekartowe.pl

Jak działamy?

Najczęściej zadawane pytania:

Kiedy pracujecie?

Zawsze. Pogotowie Kartowe czynna jest 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu. Również w święta i inne dni wolne od pracy.

Jakie rodzaje kart obsługujecie?

Wszystkie rodzaje kart płatniczych, takie jak: karty kredytowe, karty debetowe, karty bankomatowe.

Czy obsługujecie karty wydane przez wszystkie banki?

Obsługujemy karty wydane przez wszystkie banki działające na terenie Polski:

A co w przypadku utraty karty wydanej przez bank zagraniczny?

Umożliwiamy połączenie z najważniejszymi organizacjami płatniczymi : VISA, MASTERCARD, AMERICAN EXPRESS, DINERS CLUB. Tam można dokonać zablokowania karty wydanej przez dowolny bank na świecie.

Jak działa POGOTOWIE KARTOWE?

Dzwonisz pod numer 703 703 303 i słyszysz automatyczną zapowiedź. Następnie automat wymienia nazwy poszczególnych banków-wydawców kart. Jeżeli usłyszysz nazwę Twojego banku, to wybierasz odpowiednią cyfrę i automatycznie zostaniesz połączony z wybranym bankiem lub podmiotem, który w imieniu banku dokonuje zablokowania karty. Dopiero tam pracownik banku identyfikuje Ciebie poprzez szereg pytań i dokonuje zablokowania karty na Twoje zlecenie. Pogotowie Kartowe nie blokuje kart płatniczych, tylko łączy z wydawcą karty celem jej zastrzeżenia.

Co dzieje się jak zgubię kilka kart?

Trzeba kilka razy zadzwonić na Pogotowie Kartowe i kolejno wybierać połączenie z każdym wydawcą karty - bankiem po kolei, gdyż po połączeniu z pierwszym bankiem rozmowa jest automatycznie zakończona.

Jaki jest koszt połączenia z numerem 703 703 303 ?

Koszt połączenia wynosi 4zł netto / 4,92zł brutto za minutę połączenia.

Czy są inne sposoby zastrzeżenia utraconej karty?

Tak, jest wiele innych sposobów. Możesz zadzwonić lub pójść do banku, który wydał Twoją kartę. W wielu bankach możesz zrobić to samodzielnie przez internet, po zalogowaniu się do swojego konta. Możesz skorzystać z portalu Związku Banków Polskich www.zastrzegam.pl i ich infolinii pod numerem +48 828 828 828

Dlaczego lepiej szybko zastrzec utraconą kartę?

Dla swojego dobra. Jeżeli utracona karta wpadnie w ręce złodzieja, to Twoje konto może zostać wyczyszczone z pieniędzy. Oczywiście, istnieją regulacje ograniczające Twoje straty oraz ubezpieczenia które może posiadasz. Ale jeśli szybko zastrzeżesz utraconą kartę, to wszelkie dalsze problemy i konsekwencje nie powstaną, i nie stracisz nerwów, czasu i pieniędzy.